Новини

Понад 50 млрд грн додатково отримав бюджет завдяки боротьбі з контрабандою

30.08.2018 / 11:40

Завдяки ефективній протидії тіньовій економіці, у тому числі за результатами вжитих ДФС України заходів із боротьби з контрабандою, надходження до бюджету зросли на 51,2 млрд грн порівняно з минулорічними показниками.  Про це повідомив під час засідання Кабінету Міністрів України в. о. голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, за сім місяців поточного року до державного бюджету спрямовано понад 395 млрд грн. Надходження податкових платежів порівняно з минулорічними збільшились на 35 млрд грн, або на 19,3 %, митних — на 16,3 млрд грн, або на 10 %.

«Курс національної грошової одиниці порівняно з відповідним періодом минулого року залишається практично на тому самому рівні, отже, це дає можливість говорити, що збільшення надходжень відбулося не за рахунок знецінення грошової одиниці. Загальна динаміка зростання платежів на 15 % свідчить про те, що боротьба з тіньовою економікою в Україні продовжується», — підкреслив Мирослав Продан.

Так, завдяки заходам з протидії контрабанді, за оперативними даними за серпень, динаміка зростання надходжень митних платежів становить 31 %, або 6,4 млрд грн, порівняно з серпнем минулого року.

За два місяці реалізації операції по боротьбі з ухиленням від сплати митних платежів (з 21.06.2018 р. по 20.08.2018 р.) до держбюджету перераховано 66,8 млрд грн. Надходження митних платежів збільшились на 12,6 млрд грн порівняно з відповідним періодом минулого року.

Серед резонансних фактів виявлених митниками правопорушень — спроби незаконного перевезення рекордної партії бурштину (понад 1,2 т), понад 45 кг срібла, спроба ввезення на митну територію України понад 13 кг кокаїну та понад 26 кг героїну, незаконне ввезення валюти, ввезення luxury-авто за заниженою вартістю, незаконне вивезення зернових культур тощо.

Очільник ДФС повідомив, що позитивній динамці надходжень до бюджету також сприяють новації, запроваджені ДФС. Зокрема, завдяки електронному відшкодуванню ПДВ сьогодні бізнес отримує кошти автоматично та вчасно. Цей фактор також вплинув і на зростання на 21 % кількості підприємств, які декларують прибуток у першому півріччі. Ще один фактор — робота СМКОР, яка блокує будь-які спроби маніпулювання з ПДВ. Завдяки роботі цієї системи позитивна щомісячна динаміка з надходження ПДВ до бюджету становить 2,5 — 3 млрд грн.

Також в. о. голови ДФС звернув увагу на повноцінне функціонування Електронного кабінету, де фактично всі послуги, які надає ДФС, бізнес та громадяни можуть отримати он-лайн.

Прес-служба ДФС України

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42