Новини

ДФС прийнято 46 рішень про надання платникам розстрочення ПДВ

06.09.2018 / 18:00

Державною фіскальною службою України прийнято 46 рішень про надання платникам розстрочення податку на додану вартість під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України на загальну суму понад 4,5 млн євро та 927 тис. дол. США.

Із них щодо 32 заяв рішення прийнято за погодженням з Головою ДФС, оскільки сума податку, заявлена до розстрочення, становить понад 1 млн грн.

Найбільшу суму розстрочки надано Київською митницею ДФС — 1 млн євро та 529,4 тис. дол. і Хмельницькою митницею ДФС — 1,3 млн євро та  104,2 тис. дол. (у валюті контракту).

Здійснено 38 митних оформлень імпорту обладнання із застосуванням отриманих рішень з розстроченням сплати ПДВ на суму 138,9 млн грн. 

Розстрочення надано при ввезенні обладнання для власного виробництва підприємствами легкої промисловості, металообробної промисловості, харчової промисловості, будівельної галузі, медичного обладнання.

Загалом станом на 1 вересня 2018 р. платниками до митниць ДФС подано 122 заяви про надання розстрочення зі сплати ПДВ. Митницями розглянуто 111 заяв, із яких щодо 46 надано відмову через недотримання обов’язкових вимог, зокрема через наявність податкового боргу у підприємств, відсутність інформації про предмет або суму контракту.

Відкликано платниками 20 заяв, адже прийнято рішення щодо митного оформлення з повною сплатою ПДВ.

Наразі на розгляді у митницях ДФС знаходяться ще 11 заяв.

У ДФС України нагадують, що 21.02.2018 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою визначено порядок надання розстрочень та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва. Наприкінці 2017 р. Верховна Рада України ухвалила зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких відтермінування зі сплати ПДВ надається у строк не більше 24 календарних місяців без нарахування процентів, пені та штрафів. 

Розстрочення не надається, якщо обладнання має походження з країни, визнаної Україною державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України, ввозиться з території такої країни та/або з тимчасово окупованої території України.