Новини

ДФС працює над побудовою смарт-митниці в Україні

11.09.2018 / 13:00

Українська митниця має бути швидкою, ефективною, економічною, з розумними та простими рішеннями для якісного обслуговування громадян та бізнесу. Про це заявив в. о. Голови ДФС Олександр Власов під час відвідування Одеської митниці ДФС.

«Ми хочемо в нашій країні побудувати смарт-митницю, яка вже працює в багатьох країнах. Це велика комплексна задача, яка потребує підтримки з боку суспільства, бізнесу та влади. Я б дуже хотів, щоб ми об`єднались, адже легальний бізнес зацікавлений у цьому у першу чергу», — наголосив Олександр Власов.

За його словами, в ДФС робота митниці зміцнюється крок за кроком. Для цього за останні півтора року було здійснено чимало заходів.

Результат відчутний завдяки додатковим надходженням до бюджету, цьому сприяє боротьба з контрабандою. Так, зокрема, за час проведення експериментального проекту щодо посилення боротьби з контрабандою до бюджету перераховано 82 млрд грн митних платежів. Це майже на 22 % більше відповідного показника минулого року.

«Ефективність дій митників також сприяла збільшенню митних платежів при ввезенні товарів у контейнерах на 20,6 %. Мова йде про зростання на 100 доларів за тонну. Наприклад, якщо брати контейнер, в якому 20 тонн вантажу, то маємо збільшення на дві тисячі доларів! Наголошую, з одного контейнера!» — підкреслив очільник ДФС.

Серед інших позитивів у роботі митниці Олександр Власов назвав результативність проведених заходів щодо запобігання ввезення товарів дрібними партіями, тобто «піджаками».

«Ми розвиваємо онлайн-сервіси і спрощуємо процедури митного оформлення, ми налагодили зв’язки з міжнародними партнерами, і вони нам довіряють. Як один із прикладів — підключення до глобальної системи ООН з контролю за контейнерними перевезеннями. Припортові групи вже працюють, і досить ефективно, на Одеській митниці та в Борисполі», — розповів Олександр Власов.

Очільник також зазначив, що завдяки ефективній співпраці з міжнародними колегами українські митники викривають схеми щодо завезення автівок за заниженою вартістю.