Новини

55 млн євро передбачено ЄС на реалізацію Програми підтримки ДФС

14.09.2018 / 10:50

Найближчим часом ЄС планує розпочати реалізацію так званої Програми підтримки управління державними фінансами в Україні з бюджетом у розмірі 55 млн. євро.

Програма, як повідомив  в.о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов, передусім спрямована на ДФС, оскільки її ключова мета — допомогти фіскальним органам України в управлінні державними фінансами.

Зокрема, Програма передбачає вивчення міжнародної практики, методології та інструментів для аудиту електронних даних. Е-аудит — одне з важливих нововведень, покликане зменшити навантаження на платників податків під час здійснення перевірок, з одного боку, та підвищити якість і ефективність податкового контролю, — з іншого.

Крім того, ДФС отримає підтримку в розробці відповідної методології е-аудиту. А також — у розробці стандартизованих електронних аудиторських запитань, тестів і процедур.

Ще одне принципово важливе питання — оцінка ризиків та робота щодо їх поступового зменшення. У планах — надання українським фіскалам підтримки у розробці та оновленні критеріїв оцінки ризиків.

Є надія, що європейці зроблять внесок і в інші відповідні стратегічні ініціативи ДФС та в напрямки її діяльності. Це: і розробка системи контролю за обігом підакцизних товарів, і вдосконалення механізмів та методів податкового контролю з метою зменшення кількості перевірок суб’єктів господарювання та водночас — підвищення їх якості.

Важливим також є для нас європейський досвід у боротьбі з ухиленням від податків (ідеться про непрямі методи контролю доходів громадян, доступ до банківської таємниці тощо).

Зокрема, стоїть на порядку денному врегулювання гострого питання контролю та оподаткування електронної комерції.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42