Новини

Терміни досудового розслідування безпідставно не продовжуватимуть

18.09.2018 / 16:50

Верховна Рада схвалила в першому читанні за основу та в цілому законопроект Кабміну № 8490 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами при здійсненні досудового розслідування».

Зокрема, документ спрямований проти безпідставного продовження термінів досудового розслідування.

Законопроектом пропонується встановити можливість іншої особи, права або законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, звернутися до слідчого судді з клопотанням про закриття справи, якщо минули всі терміни, встановлені для проведення досудового розслідування з моменту внесення відомостей про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру.

Законом надається право учасникам кримінального провадження заявляти клопотання слідчому, прокурору про закриття кримінального провадження у разі:

  • якщо існує нескасована постанова слідчого, прокурора про закриття кримінальної справи у разі встановлення відсутності події кримінального правопорушення, відсутності у діянні складу злочину;
  • набуття чинності законом, яким скасовано кримінальну відповідальність за діяння, вчинене особою або щодо податкових зобов’язань особи, яка вчинила дії, передбачені ст. 212 КК, досягнення податкового компромісу.

Також надається право в разі відмови в задоволенні клопотання звернутися зі скаргою до слідчого судді. Зауважимо, що рішення слідчого судді про відмову в задоволенні такої скарги можна оскаржити в апеляційному порядку.

Таке клопотання слідчий, прокурор буде зобов’язаний розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подачі і задовольнити за наявності відповідних підстав.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42