Новини

Операція «Україна без контрабанди» — діє: обсяг митних платежів збільшено на 23 %

27.09.2018 / 11:10
Операція «Україна без контрабанди» — діє: обсяг митних платежів збільшено на 23 %

З моменту реалізації операції «Україна без контрабанди» з 21 червня по 18 вересня цього року обсяг митних платежів збільшився майже на 23 % порівняно з відповідним періодом минулого року. Про це розповів в.о. Голови ДФС Олександр Власов.

«Вже перераховано 93,7 млрд грн митних платежів. Відрахування по ризикових товарах теж виросли. Наприклад, по одягу вдвічі, по взуттю — більш ніж у три рази, електротовари — у 1,5 раза. З червня збільшуються надходження від митного оформлення транспортних засобів. У серпні податкове навантаження на один автомобіль в цілому по системі становило 64 тис. грн», — зазначив Олександр Власов.

За його словами, ДФС систематично припиняє спроби ввезення дороговартісних автомобілів за заниженою ціною, забезпечує огляд товарів ризикових суб’єктів господарювання з обов’язковим застосуванням фото- і відеофіксації. Також посилено контроль за оформленням товарів під прикриттям, за ввезенням запчастин, нафтопродуктів, гуманітарки, а також за переміщенням товарів у режимі внутрішнього транзиту.

Податковою міліцією за цей час зареєстровано 87 кримінальних проваджень, судами накладено арешт на майно вартістю майже 700 млн грн, припинено діяльність дев’яти злочинних груп, так званих центрів мінімізації митних платежів.

«Практично зупинено контрабанду нафтопродуктів, яка велася «в чорну», минаючи митницю. Як наслідок, ми фіксуємо значне збільшення обсягу ввезення нафтопродуктів і відповідно надходжень до бюджету», — зауважив очільник ДФС.

Олександр Власов також відзначив і позитивні результати боротьби з так званими «піджаками». Так, за вісім місяців 2018 р. порівняно з відповідним періодом минулого року середня тоннажність вантажів по групі товарів «одяг і взуття» збільшилася в 10 разів. Тобто товар через кордон вже не возиться дрібними партіями вартістю до 500 євро, з яких не сплачуються податки.

«Ще не можна говорити про остаточне рішення проблеми, але одразу все не відбувається. Коли буде впроваджена повна фіскалізація, цей бізнес перестане існувати, так як продати товар через роздрібну мережу стане практично неможливо. Люди будуть возити імпортні товари для себе, але не на продаж. Скорочення кількості «човників» зменшило черги на кордоні. Раніше «човники» могли по сім разів перетинати кордон, зараз — можуть це робити тільки один раз у три дні», — підкреслив в.о. Голови ДФС.

Про різке скорочення покупців-«човників» з України повідомляють і польські підприємці. За інформацією одного з власників польського складу побутової хімії, до впровадження нових правил українці купували 60 % продукції в прикордонних магазинах. Зараз такі закупівлі зменшилися майже в два рази.

На сьогоднішній день ситуація в пунктах пропуску контрольована, а масова діяльність «човників» — призупинена.