Новини

Основні акценти діалогу керівників ДФС України з представниками європейського бізнесу

28.09.2018 / 16:45

Актуальні питання діяльності ДФС, перспективи розвитку служби та окремі аспекти взаємодії контролюючих органів та бізнесу обговорили під час зустрічі в. о. Голови ДФС Олександр Власов і керівники структурних підрозділів ДФС з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

В .о. Голови ДФС Олександр Власов:

Про E-Receipt

В Електронному кабінеті запущено тестову версію системи E-Receipt – електронного чека. Це реальна можливість вивести нарешті значну частину економіки «з тіні»: проаналізувати обсяги ввезених на митну територію України товарів та об’єми їх фактичної реалізації, тобто замкнути весь ланцюг проходження товарів  від кордону до споживача. У подальшому ми плануємо реалізувати всі попередні напрацювання з розвитку електронних сервісів.

Про удосконалення адміністрування податків

Основне завдання фіскальної служби в процесі удосконалення адміністрування податків – мінімізація контактів контролюючих органів з бізнесом. Реалізація цього завдання у митному напрямі – це «єдине вікно». Вже 85 % всіх митних декларацій реєструються у «єдиному вікні». У податковому напрямі – запровадження електронного аудиту, тобто автоматизованої системи відбору ризикових платників, подальший розвиток електронного чека, запуск електронної акцизної марки. Ми робимо акцент на впровадженні нових електронних сервісів для платників, адже за рахунок тиску і перевірок неможливо розбудувати країну. Чим менше буде контакту бізнесу з контролюючим органом, тим краще і простіше буде всім. Наразі у мене є чіткий посил до всіх регіональних підрозділів фіскальної служби – «білому» бізнесу повинно бути комфортно, жодного тиску бути не повинно.

Про впровадження електронної акцизної марки

Уже створено робочу групу з поліграфкомбінатом «Україна», і до кінця цього року буде вироблено механізм функціонування електронної акцизної марки, який буде впроваджено з наступного року. Для «білого бізнесу», який імпортує товар, це, як і фіскалізація розрахункових операцій, буде вагомим кроком у напрямі захисту його інтересів та створення рівних конкурентних умов на ринку.

Про відшкодування «старих» боргів з ПДВ

Наразі ми маємо 4,7 млрд грн «старих» боргів з відшкодування. Суми, які на сьогодні узгоджені, становлять 1,4 млрд грн, але по 480 млн грн є заперечення правоохоронних органів. Тобто фактично ми готові повернути 900 млн грн. Коли буде запущено механізм Тимчасового реєстру, цей обсяг буде повернуто.

Про детінізацію ринку праці та перевірку будівельних компаній

Сьогодні у ДФС розробляється план спільних перевірок з Державною службою України з питань праці. Проведення таких перевірок передбачається у всіх регіонах України за співпраці з органами місцевого самоврядування.

Будівельна галузь — одна з найпроблемніших на сьогодні в контексті сплати податків до бюджетів та дотримання законодавства про працю. Для кожного регіону розробляється комплекс заходів. За попередніми даними ДФС, тільки серед підприємств будівельної галузі з обсягами постачання товарів і послуг, які перевищують 10 млн грн, майже 800 підприємств виплачують зарплату на рівні або менше мінімального рівня.

Ми порахували: щодо деяких компаній працюючих людей вистачить на забезпечення 25 % будівництва одного об’єкта, а у них таких об’єктів 10, наприклад. Тому ДФС аналізуватиме інформацію щодо основних забудовників в усіх регіонах країни, зокрема, визначатиме їх активність, об’єкти, рівень заробітної плати та його відповідність середньому по галузі.

За результатами такого аналізу  перевірятимуться суб’єкти господарювання, які мають ризики несплати податків. До перевірок відбиратимуться не тільки забудовники, а й суб’єкти господарювання, які безпосередньо здійснюють реалізацію збудованої нерухомості та які приймають оплату і надають послуги щодо будівництва.

В.о. директора Департаменту адміністрування митних платежів ДФС Сергій Тупальський:

Про Єдиний казначейський рахунок для сплати митних платежів

На сьогодні з боку ДФС та Мінфіну вжито всіх необхідних заходів для запровадження Єдиного казначейського рахунку для сплати митних платежів. Залишилося реалізувати деякі технічні деталі. І з 01.10.2018 р. планується запуск цього проекту у тестовому режимі.

Директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василь Поїзд:

Про боротьбу з «піджаками»

У зонах діяльності митниць західного регіону (Волинська, Львівська, Закарпатська, Чернівецька митниці ДФС), де була найпоширеніша схема ухилення від сплати митних платежів («піджаки»), зафіксовано збільшення ввезення товарів широкого вжитку (одяг та взуття) у кількісному відношенні із 122 т у червні до 1 385 т у серпні – тобто у понад 10 разів. Ввезення текстилю збільшилося в 3-4 рази, а електроприладів – в 1,6 раза. Тобто на сьогодні значно зменшилася кількість побутової техніки, що ввозиться за «сірими» схемами та продається вроздріб.

Прес-служба ДФС України