Новини

Зарплата за повний відпрацьований місяць не може бути нижчою за мінімальну

05.10.2018 / 15:20

Держава гарантує виплату заробітної плати найманим працівникам на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму.

Згідно з Бюджетним Кодексом України розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом України про Державний бюджет на відповідний рік.

Станом на 01.01.2018 р. мінімальна зарплата складає: у місячному розмірі — 3 723 грн; у погодинному розмірі — 22,41 грн. Тому з 01.01.2018 р. жодному працівнику не може нараховуватись заробітна плата менше 3 723 грн за повний місяць.

Слід зазначити, що дана законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичним особам, так і фізичним особам - роботодавцям. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність. Зокрема, фінансова відповідальність за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці складає 10 мінімальних зарплат, або 37 230 грн.

За матеріалами повідомлення ГУ ДФС у Миколаївській області