Новини

З жовтня роботодавці почали активно реєструвати найманих працівників

10.10.2018 / 16:30

На виконання доручення Уряду щодо перевірок суб’єктів господарювання — забудовників та пов’язаних з ними осіб до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на жовтень 2018 р. додатково включено 78 суб’єктів господарювання  — юридичних осіб. Обсяг їх доходів становить 14,6 млрд грн. Про це повідомив в. о. Голови ДФС Олександр Власов.

За його словами, загалом до плану-графіка проведення перевірок на 2018 р.  включено 365 суб’єктів з обсягами доходів за 2017 р. 50,9 млрд грн. З них 147 суб’єктів господарювання перевірятимуться у IV кварталі 2018 р., у тому числі й зазначені 78.

«ДФС ідентифіковано 25 компаній з управління активами, які задіяні у діяльності суб’єктів будівельного ринку. Наразі триває процедура їх відбору та включення до плану-графіку документальних перевірок», — зазначив Олександр Власов.

Крім того, тільки протягом п’яти днів жовтня підприємства, які здійснюють будівництво житлових і нежитлових приміщень, повідомили про 4283 найманих осіб (для порівняння: 1650 осіб за п’ять днів вересня).

Як зазначив очільник ДФС, подібна тенденція до легалізації праці найманих осіб спостерігається і в інших галузях економіки.

Так, підприємствами, які займаються роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами за п’ять днів жовтня поточного року було подано повідомлення про 12441 найману особу (за п’ять днів вересня цей показник становив 3461). А підприємства ресторанної галузі за цей період повідомили про 8085 нових працівників (для порівняння: 1611 осіб за п’ять днів вересня).

«За результатами активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи з роботодавцями та громадськістю щодо недопустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення трудових відносин за п’ять робочих днів жовтня 2018 р. уже подано 92,7 тис. повідомлень про прийняття на роботу 169,5 тис. найманих осіб. Це становить 35,1 % від кількості працевлаштованих у вересні», — підкреслив Олександр Власов.

За вересень поточного року роботодавцями подано до органів ДФС 238,8 тис. повідомлень про прийняття на роботу 482,7 тис. найманих працівників.

Варто зазначити, що в рамках операції «Будівельник», яка розпочалася торік у листопаді, оперативними підрозділами ДФС сформовано переліки суб’єктів будівельної галузі в розрізі регіонів, що відображають 1121 об’єкт нерухомого майна із зазначенням адрес місцезнаходження для відпрацювання в межах чинного законодавства.