Новини

ПДВ: Мотиваційні та стимулюючі виплати дилерам та дистриб’юторам

10.10.2018 / 18:00

ДФС України при розгляді питання щодо визначення об’єкта оподаткування ПДВ та порядку формування податкового кредиту у разі виплати постачальником продукції винагороди (мотиваційних та стимулюючих виплат) дилерам та дистриб’юторам за досягнення відповідних показників, спрямованих на стимулювання збуту продукції, дійшла висновку, що об’єктом оподаткування ПДВ в цьому разі є маркетингові послуги, які надаються покупцем постачальнику. Мотиваційні та стимулюючі виплати, що сплачуються таким постачальником покупцю, в свою чергу є компенсацією вартості таких послуг.

Отже, покупець при отриманні від постачальника винагороди (мотиваційних та стимулюючих виплат) за досягнення відповідних показників зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з суми отриманої винагороди, скласти податкову накладну і зареєструвати її в ЄРПН.

У постачальника при виплаті мотиваційних виплат покупцю виникає право на формування податкового кредиту (за умови реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної покупцем).

/ІПК від 28.09.2018 р. № 4235/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/