Новини

З 1 жовтня діють спрощені порядки реєстрації та застосування РРО й КОРО

11.10.2018 / 16:00
З 1 жовтня діють спрощені порядки реєстрації та застосування РРО й КОРО

Мінфін затвердив зміни до порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій. Ці зміни:

· спрощують реєстрацію РРО та порядок введення їх в експлуатацію;

· запроваджують механізм обміну інформацією між ДФС та ЦСО в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО;

· спрощують вимоги щодо ведення КОРО (відміняється необхідність щоденного підклеювання звітних чеків).

Наказ про ці зміни від 20.09.2018 р. № 773 набрав чинності з 1 жовтня, але переважна більшість змін, зокрема нові форми заяв щодо реєстрації та перереєстрації РРО та КОРО, а також щодо відмови застосовувати КОРО, та норми щодо механізму обміну інформацією в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО між ДФС та ЦСО, запрацюють лише після набрання чинності наказів Мінфіну щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО РРО.

До набрання чинності нових форм заяв у разі прийняття суб’єктом господарювання рішення про те, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або увімкнення електроенергії, такий суб’єкт господарювання має додати до заяви про реєстрацію РРО копію відповідного рішення, про що зазначити в п. 9 такої заяви. Наразі зареєстровані журнали використання РРО, КОРО та РК за «старою формою» можуть використовуватись суб’єктами господарювання до скасування їх реєстрації або закінчення.