Новини

Кабмін пропонує ввести додатковий акциз на тютюнові вироби

12.10.2018 / 15:00

У Верховній Раді зареєстровано законопрект № 9188 «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо фіскального механізму  запобігання реалізації підакцизних товарів нижче суми податків»

Документом пропонується тимчасово, до 31.12.2024 р. включно, запровадити запобіжний фіскальний механізм, що передбачає застосування коефіцієнта 1,4 до мінімального акцизного податкового зобов’язання у разі декларування платником податку максимальної роздрібної ціни у розмірі, меншому ніж мінімальне акцизне податкове зобов’язання із застосуванням коефіцієнта 1,65.

Додатково, для унеможливлення уникнення виконання запропонованої норми, пропонується запровадити обмеження щодо зниження цін на тютюнові вироби в роздрібній мережі – не більше 5% від максимальної роздрібної ціни.

У разі ігнорування запропонованим обмеженням щодо зниження цін на тютюнові вироби проектом передбачено стягнення штрафу із суб’єкта роздрібної торгівлі в розмірі 100% вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше ніж 10 тис. грн.

Метою законопроекту є запобігання недонадходженню до бюджету податків, які залежать від ціни реалізації тютюнових виробів, а саме — податку на додану вартість та акцизного податку з роздрібного продажу.