Новини

Нацбанк України та Національний Банк Республіки Казахстан співпрацюватимуть у сфері банківського нагляду

16.10.2018 / 16:00

Відповідну Угоду між двома центральними банками 12.10.2018 р. під час Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Групи Світового банку в Нуса-Дао (Балі, Індонезія) підписали Голова Національного банку України Яків Смолій та Голова Національного Банку Республіки Казахстан Даніяр Акішев.

Основною метою Угоди є створення можливостей для співпраці та обміну інформацією в сфері банківського нагляду.

Зокрема, документом передбачено співробітництво в сфері нагляду за діяльністю материнських організацій і їх транскордонних структур з дотриманням вимог національних законодавств обох держав. Також йдеться про обмін інформацією щодо стану фінансового ринку, зміни в нормах і вимогах, які стосуються сфери банківського нагляду, та про обмін інформацією щодо ліцензування та нагляду за материнськими організаціями та їхніми транскордонними структурами.

Угодою також передбачено обмін інформацією в сфері протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму. У зв’язку з цим наглядові органи обох країн домовились про проведення спільних заходів з вивчення та аналізу виявлених схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму, а також про узгоджені дії у питаннях боротьби із сумнівними операціями.