Новини

Фізичних осіб також можна буде визнавати банкрутами

18.10.2018 / 13:30
Фізичних осіб також можна буде визнавати банкрутами

Верховна рада України сьогодні, 18 жовтня, у другому читанні прийняла Кодекс з процедур банкрутства. До другого читання з Кодексу вилучили норми щодо автоматизованого арешту рахунків, єдиного електронного реєстру боржників та мирової угоди.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника — юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Метою документа є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин з відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у скрутній фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави.

Найбільш значущою зміною є можливість визнавати банкрутами фізичних осіб. Справи про банкрутство фізосіб будуть розглядати господарські суди. Причому обов’язково за участю арбітражного керуючого. Будуть доступні дві процедури — судова і досудова.

Зокрема, в суді можна буде домовитися про реструктуризацію або задовольнити вимоги кредитора. При цьому не підлягають реструктуризації та списанню борги за кредитами, взятими боржником на відпочинок, розваги, покупку предметів розкоші, а також борги, що з’явилися через участь в азартних іграх і парі.