Новини

Медикам-підприємцям влаштують «податкові канікули»

18.10.2018 / 17:30

Верховною Радою зареєстровано законопроект № 9201 «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо впровадження «податкових канікул» та мораторію на проведення перевірок для медичних працівників з метою реалізації їх права на підприємницьку діяльність, забезпечення розвитку конкуренції на ринку медичних послуг і підвищення їх якості та доступності».

Документ покликаний сприяти лікарям у відкритті власної медичної практики. Зокрема, у ньому пропонується тимчасово, до 01.01.2020 р., самозайнятих осіб (фізичних осіб — підприємців), які зареєстровані в установленому законом порядку та одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, звільнити від обов’язку сплати податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV  ПКУ, а також звільнити від обов’язку сплати єдиного податку відповідно до глави 1 розділу XIV ПКУ.

Також передбачено, що самозайняті особи (фізичні особи — підприємці),  які зареєстровані в установленому законом порядку та одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, які застосовують у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 01.01.2020 р. не підлягають перевіркам з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій відповідно до норм ПКУ.