Новини

Електронне декларування: як підготуватися

22.10.2018 / 10:45

Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує суб’єктам декларування, що 01.01.2019 р. розпочнеться черговий етап електронного декларування в Україні.

Зверніть увагу також на те, що 07.11.2018 р. набирає чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втрачає чинність. Це потрібно врахувати при отриманні послуг електронного цифрового підпису.

Разом з тим п. 5 розділу VII Закону України «Про електронні довірчі послуги» визначено, що електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» до набрання чинності цим Законом, використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом.

З метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування в Україні потрібно перевірити:

  • адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — Реєстр);
  • термін дії та працездатність вашого ЕЦП для роботи з Реєстром.

Виконавши запропоновані дії, ви завчасно підготуєтесь до чергового етапу декларування в Україні, чим полегшите собі роботу з Реєстром.

Управління Держпраці у Хмельницькій області