Новини

Для аграріїв розроблено новий механізм підтримки

24.10.2018 / 09:00
Для аграріїв розроблено новий механізм підтримки

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9220, яким пропонується внести зміни до ст. 13 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників».

Як йдеться у пояснювальній записці, на програми підтримки розвитку АПК у бюджеті на 2018 р. передбачено6 311,0 млн грн. Протеосвоєння коштів не відбувається в повному обсязі і залишаються великі залишки. Основною причиною цьому є недостатній захист аграріїв від сільськогосподарських ризиків.

Законопроектом № 9220пропонується передбачити новий механізм фінансової підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу. Зокрема, встановити, що фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу може надаватися шляхом гарантування повернення банківських кредитів та страхування від сільськогосподарських страхових ризиків, визначених Законом України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» у порядку, встановленому Кабміном.