Новини

Бути чи не бути податку на виведений капітал у 2019 році

24.10.2018 / 14:00

Для того щоб запровадити податок на виведений капітал з початку 2019 р., відповідний законопроект має бути прийнято в цілому перед другим читанням проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік». Це дасть змогу внести необхідні зміни в остаточну редакцію головного фінансового документа.

На цьому наголосила Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ході спілкування з представниками ЗМІ.

За її словами, запровадження в Україні податку на виведений капітал замість податку на прибуток — одне з гострих питань перемовин України з Міжнародним валютним фондом, адже за умовами участі в програмі кредитування Україна не має права кардинально змінювати податкову систему.

За інформацією Мінфіну України, МВФ може погодитися на запровадження ПнВК з наступного року в іншому, ніж це запропоновано зареєстрованим законопроектом № 8557, форматі — поетапно для окремих категорій платників.

Голова Комітету переконана, головне, щоб модель ПнВК підтримував бізнес і вона забезпечила очікувані результати стимулювання підприємств, нівелюючи практику ухилення від сплати податків.

«Замінюючи податок на прибуток податком на виведений капітал, ми вже за рік матимемо позитивні результати — зможемо зрозуміти його вплив на економіку та прорахувати мультиплікативний ефект від його запровадження, оцінити зростання виробничих потужностей та оборотів підприємств і, як наслідок, збільшення сум сплачуваних ними податків», — підкреслила Ніна Южаніна.

Остаточне рішення Міжнародного валютного фонду Мінфін України має оголосити до кінця жовтня. Розгляд законопроекту профільним Комітетом запланований на наступному засіданні 06.11.2018 р.