Новини

Чим ризикує роботодавець за підміну трудових відносин цивільно-правовими?

31.10.2018 / 13:25
Чим ризикує роботодавець за підміну трудових відносин цивільно-правовими?

Офіс великих платників податків повідомляє, що процес організації трудової діяльності  залишається за рамками цивільно-правового договору, мета якого — отримання матеріального результату. Тобто цивільно-правові договори застосовуються для виконання конкретної разової роботи, що направлена на отримання результату. Так, у випадку отримання результату договір ЦПХ вважається виконаним і його дія припиняється.

За наявності ознак, що притаманні трудовим відносинам, оформляється трудовий договір, а не договір цивільно-правового характеру.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» працедавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових стосунків, здійснювати дії, спрямовані на приховання трудових відносин. Встановлення контролюючими органами відносин за договорами цивільно-правового характеру, які фактично були трудовими, розцінюється як допуск працівника до роботи без укладання трудового договору з усіма подальшими негативними наслідками для платника податків. Зокрема, за підміну трудових відносин цивільними, а саме використання праці працівника без укладення з ним трудового договору (контракту)  відповідно до ст. 265 КЗоТ України за кожного неоформленого працівника передбачається штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42