Новини

Акт отримувачем виконаних послуг підписано із зауваженнями щодо їх вартості: що з ПДВ

31.10.2018 / 14:30

ДФС України розглянула питання, пов’язане зі складанням податкової накладної за операцією з постачання особою — нерезидентом, яку не зареєстровано як платника ПДВ, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. При цьому розрахунок за виконані нерезидентом послуги здійснений на підставі акта виконаних послуг, який підписано отримувачем послуг із зауваженнями щодо їх вартості.

Податківці зазначили, що у такому випадку отримувач послуг — платник ПДВ на дату оформлення акта, що засвідчує факт постачання послуг, складає і реєструє в ЄРПН у встановлений ПКУ термін податкову накладну з нарахуванням ПДВ за основною ставкою виходячи з вартості таких послуг та включає таку суму ПДВ до складу податкових зобов’язань та податкового кредиту у відповідному звітному (податковому) періоді.

У разі якщо між отримувачем послуг — платником ПДВ та виконавцем - нерезидентом виникли суперечності з приводу вартості виконаних послуг, про що вказано у зауваженнях до акта виконаних послуг, то їх усунення можливе шляхом досягнення домовленостей між сторонами, проведення експертизи, звернення до суду тощо. При цьому відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ, нараховані за такими операціями, можливо після усунення суперечностей, внесення відповідних змін до первинних документів та складення на їх підставі розрахунку коригування до податкової накладної і реєстрації його в ЄРПН.

/ІПК від 19.10.2018 р. № 4492/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/