Новини

Як правильно виправити самостійно виявленні помилки у декларації з ПДВ

06.11.2018 / 11:20

Проаналізувавши результати проведених камеральних перевірок та виявлені розбіжності між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом через неправильне заповнення платниками податків уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а саме додатка 5 та додатка 1, Офіс великих платників податків ДФС наголошує на правильності заповнення уточнюючого розрахунку платниками податків.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (зі змінами та доповненнями) (далі — Порядок).

Відповідно до пунктів 1 — 3 розділу IV Порядку у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 глави 9 розділу II ПКУ) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

Згідно з п. 8 розділу VI Порядку у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку мають бути додані відповідні додатки, що містять інформацію тільки щодо уточнених показників.

Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному ст. 50 розділу ІІ ПКУ.