Новини

Вимоги до порядку проведення перевірок юросіб, які отримали ліцензію Нацбанку на надання банкам послуг з інкасації, планують уточнити

13.11.2018 / 12:00

Нацбанк планує уточнити вимоги до порядку проведення перевірок юридичних осіб, які отримали ліцензію Нацбанку на надання банкам послуг з інкасації, із урахуванням набутого досвіду під час практичної реалізації процедури перевірок. Відповідний проект постанови Нацбанку «Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення перевірок юридичних осіб, які отримали ліцензію Національного банку України на надання банкам послуг з інкасації» (далі — проект постанови) оприлюднено на сайті Нацбанку для обговорення.

Зокрема, Нацбанк визначив перелік документів, потрібних для перевірки юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації. Водночас було встановлено й термін надання регулятором цього переліку юридичній особі — не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку перевірки.

Також регулятор збільшив термін проведення перевірки юридичної особи з 3 — 5 до 5 —10 днів, що має бути достатнім для виконання запланованого обсягу перевірки.

Крім того, Нацбанк визначив порядок запобігання реального чи потенційного конфлікту інтересів керівника та членів інспекційної групи, який може виникнути під час перевірки юридичної особи, та урегулював ряд інших технічних питань, що виникли під час практичної реалізації процедури перевірок юридичних осіб.