Новини

Кабмін підтримує зміни у нарахуванні ЄСВ для великих зарплат

15.11.2018 / 10:10
Кабмін підтримує зміни у нарахуванні ЄСВ для великих зарплат

На засіданні уряду схвалено проект закону щодо підвищення якості адміністрування та дисципліни сплати єдиного соціального внеску.

Основними пропозиціями щодо вдосконалення законодавства про сплату та нарахування ЄСВ є:

  • збільшення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 мінімальних зарплат, тобто до суми 104 325 грн (з розрахунку мінімальної заробітної плати 4 173 грн на 2019 р.);
  • встановлення регресивної шкали розміру сплати ЄСВ заробітної плати доходу, що перевищує максимальну величину, з метою стимулювання до легалізації доходів громадян. Ставка ЄСВ на суму зарплати, яка перевищує максимальну базу оподаткування, зменшуватиметься аж до 5 % на суму, що перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат;
  • встановлення у законодавстві про працю вимоги застосовувати на підприємствах принципи диференціації заробітних плат залежно від складності, кваліфікації і відповідальності роботи та встановлення вимоги сплачувати ЄСВ керівникам підприємств із розрахунку двох мінімальних заробітних плат.

Пропонується також встановити обмеження для тих, хто має значну заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску, йдеться про той набір інструментів, який застосовується до боржників по аліментах.

Крім того, передбачається застосування ризикоорієнтованого моніторингу та аналізу стану нарахування ЄСВ, контролю його нарахування та стягнення, забезпечення тісної взаємодії з роботодавцями щодо виправлення помилок у нарахуванні для відновлення прав застрахованих осіб.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42