Новини

Депозитні вклади учасників АТО хочуть звільнити від оподаткування

21.11.2018 / 14:50

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9299, яким передбачено внесення змін до ПКУ щодо звільнення від оподаткування депозитних вкладів та доходів за іменним сертифікатом окремих категорій громадян.

Автори документа вважають, що встановлена на сьогодні в Україні 18-відсоткова ставка податку для процентів, нарахованих на суму депозиту, є досить істотною сумою і зводить нанівець сам сенс подібних капіталовкладень, особливо для пенсіонерів.

З огляду на зазначене пропонується доповнити  п. 167.5 ст. 167 підпунктом 167.5.21 такого змісту: «167.5.21. 0 відсотків — для процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, на вклад (депозит) у кредитних спілках та процентного або дисконтного доходу за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом для ветеранів Другої світової війни, а також учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та осіб, прирівняних до них, і якщо сума на цих рахунках не перевищує 200 тисяч гривень».

Передбачено, що ухвалення даного проекту закону сприятиме соціальному захисту громадян, які брали участь у захисті Батьківщини, підтримці громадян похилого віку, покращенню довіри до банківської системи та поліпшить соціальні настрої в суспільстві.