Новини

Євген Бамбізов: Мінімум на 10% буде зменшено кількість підприємств, які потраплять до плану-графіку перевірок на 2019 рік

22.11.2018 / 11:20

Державна фіскальна служба України планує зменшити щонайменше на 10 % кількість підприємств, які потраплять до плану-графіка проведення перевірок на 2019 р. Про це в. о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов повідомив під час зустрічі з представниками Спілки українських підприємців.

З його слів, в органах ДФС існує ризикоорієнтований підхід до діяльності платників податків та здійснення їх планування до перевірок. На сьогодні в ДФС здійснюється перегляд затверджених ризиків з метою їх актуалізації.

«Затверджені ризики є застарілими і вже не можуть об’єктивно характеризувати те чи інше підприємство. Ми зараз здійснюємо перегляд критеріїв ризиковості, визначаємо їх актуальність та пріоритетність. І вже планування перевірок на 2019 р. буде здійснено з урахуванням актуалізованих ризиків. Вони будуть оприлюднені на веб-порталі ДФС для того, щоб бізнес розумів, у якому випадку фіскальна служба прийде до нього з перевіркою», — зазначив Євген Бамбізов.

Він також звернувся до представників Спілки з пропозицією долучитися до роботи з перегляду критеріїв визначення ризиковості підприємств та надати свої пропозиції та бачення пріоритетності цих ризиків для того, щоб включати до графіка перевірок тільки тих суб’єктів господарювання, яких справді треба перевіряти.

В. о. заступника Голови також наголосив, що під час перевірок акцент буде зроблено на результативності, перевірки будуть адресними та не зачіпатимуть той бізнес, який не має об’єктивних факторів ризику.

Крім того, важливим кроком у системі аудиту стане впровадження електронної перевірки, над якою в ДФС активно працюють. Це дасть змогу виявляти переважну частину ризиків ще до перевірки.

«Платник податку при поданні будь-якої звітності отримуватиме файл з ризиками, які автоматично визначатиме система за зіставленням усіх баз даних ДФС. Платник може прийняти ці ризики і провести відповідне коригування, може надати пояснення, чому такі розбіжності виникли. Якщо  згоди не буде досягнуто, то за результатами подання звітності протягом певного часу при накопиченні таких електронних файлів з визначеними ризиками прийматиметься об’єктивне рішення щодо проведення аудиту», — розповів Євген Бамбізов.

З 2018 р. відповідно до норм Податкового кодексу річні плани-графіки документальних планових перевірок оприлюднюються на веб-порталі ДФС.

Ще одним питанням, яке викликало зацікавленість бізнесу, стало запровадження податку на виведений капітал. Зі слів в. о. заступника Голови ДФС Євгена Бамбізова, у разі ухвалення відповідного закону ДФС готова до адміністрування цього податку.

Представники бізнесу також цікавилися питанням впровадження фіскалізації готівкових розрахунків. На сьогодні в ДФС діє в тестовому режимі система E-Receipt, яка дає змогу суб’єктам господарювання як пристрої, що здійснюють реєстрацію розрахункових операцій, використовувати смартфони, планшети, персональні комп’ютери тощо.

Зі слів Євгена Бамбізова, після успішного апробування цього сервісу, який стане альтернативою дороговартісним касовим апаратам, можна буде говорити про залучення до проведення фіскалізації готівкових операцій і тих груп приватних підприємців, які мають це робити.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42