Новини

З якого періоду потрібно сплачувати транспортний податок у разі придбання авто

22.11.2018 / 14:30

У 2018 р. оподатковуються транспортним податком легкові автомобілі з роком випуску не більше як 5 років включно (2013 р.) і середньоринкова вартість яких становить понад 1,396 млн грн.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Для фізичних осіб обчислення суми транспортного податку з об’єкта оподаткування здійснюється фіскальним органом за місцем реєстрації платника податку.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку фіскальним органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Платник транспортного податку — власник легкового автомобіля має 60 календарних днів починаючи з моменту отримання відповідного повідомлення-рішення, щоб сплатити податок.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою — платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Фіскальний орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Зазначена норма передбачена ст. 267 ПКУ.

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області