Новини

Як звітувати новоствореним «єдинникам» та «загальникам»

23.11.2018 / 17:00

Новостворені у 2018 р. платники єдиного податку першої та другої груп подають такі декларації: 

  • податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного кварталу, в якому розпочата підприємницька діяльність (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу); 
  • річну податкову декларацію платника єдиного податку.  

Новостворені у 2018 р. платники єдиного податку третьої групи подають квартальні податкові декларації платника єдиного податку. Відповідальність за неподання/несвоєчасне подання декларації — штрафна санкція і адмінштраф. 

Новостворені у 2018 р. платники на загальній системі оподаткування двічі подають податкову декларацію про майновий стан і доходи — за результатами звітного кварталу, в якому розпочата підприємницька діяльність, та за результатами звітного року. 

Крім того,  всі приватні підприємці подають річний звіт з ЄСВ.

Фізичні особи — підприємці як на загальній системі оподаткування, так і на єдиному податку подають звіт один раз на рік до 9 лютого, що настає за звітним періодом (форма звіту — додаток 5). 

У відомстві звертають увагу, що відповідно до оновленої форми звіту з ЄСВ за 2018 р. як «єдинники», так і «загальники» заповнюватимуть таблицю 1 додатка 5.

Слід знати, якщо підприємець протягом 2018 р. перебував на обох системах оподаткування, то йому необхідно заповнювати таблицю 1 за відповідний період перебування на єдиному податку та на загальній системі. 

За матеріалами ГУ ДФС у Чернівецькій області