Новини

Власник нерухомості може здати її в оренду і як ФОП, і як фізична особа

26.11.2018 / 11:00

Власники нерухомості можуть здавати в оренду своє майно як фізична особа або як суб’єкт підприємницької діяльності, тобто фізична особа - підприємець.

Якщо забажали стати фізичною особою – підприємцем, то доцільно зареєструватися в одній із груп платників єдиного податку та виконувати податкові зобов’язання за правилами обраної групи відповідно до вимог ПКУ.

Розмір плати за користування житлом визначається орендодавцем та орендарем. А розмір податкового зобов’язання з отриманого орендодавцем доходу від здачі житла в оренду обчислюють на основі орендної плати, зазначеної в договорі.

Проте слід зазначити, що сума податкового зобов’язання не може бути меншою за мінімальну суму платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Якщо ж громадянин не є суб’єктом підприємницької діяльності, тобто підприємцем, та здає квартиру, будинок чи навіть кімнату в оренду, довгострокову або подобову, то він сплачує з отриманого доходу ПДФО у розмірі 18 % та 1,5 % військового збору.

Органи місцевого самоврядування щороку визначають мінімальну суму орендної плати. Для цього застосовується Методика визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджена постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253. Розрахунок проводиться виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органами місцевого самоврядування, на території яких ця нерухомість розташована.

Орендодавець в поточному році сам обчислює і сплачує податок щокварталу. Сплатити ж податок за правилами ст. 170 ПКУ необхідно впродовж 40 календарних днів, після останнього дня звітного (податкового) кварталу.

За матеріалами ГУ ДФС у Чернігівській області