Новини

Для кого мають намір оптимізувати розмір єдиного внеску?

27.11.2018 / 15:00

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9335 про внесення змін до ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо оптимізації розміру єдиного внеску для підприємств учасників бойових дій.

Метою документа є забезпечення підтримки підприємницької діяльності ветеранів та стимулювання керівників щодо працевлаштування учасників бойових дій та членів родин загиблих.

Проектом закону пропонується внести зміни до ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», за якими підприємства, установи та фізичні особи, які мають найманих працівників сплачуватимуть єдиний внесок за найманого учасника бойових дій із числа учасників АТО/Заходів, члена сім’ї загиблого учасника АТО/Заходів у розмірі 8,41 %, а підприємства ветеранів війни, де засновником або 50 % від засновників є учасники бойових дій з числа учасників АТО/Заходів та/або члени сім’ї загиблих учасників АТО, статус яким надано відповідно до пунктів 19, 20 частини першої ст. 6 та абзаців четвертого — восьмого п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та кількість таких осіб, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 % середньооблікової чисельності штатних працівників від облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить протягом звітного періоду не менш як 50 % суми загальних витрат на оплату праці, сплачуватимуть 5,3 % від фонду оплати праці.