Новини

З Нового року діятиме електронний документообіг в банківській системі

03.12.2018 / 12:40
З Нового року діятиме електронний документообіг в банківській системі

НБУ уможливив електронний документообіг в банківській системі завдяки затвердженню «Правил застосування переліку документів, що утворюються в діяльності Національного банку України та банків України» (далі – Правила).

Зі слів заступника директора департаменту забезпечення діяльності, начальника управління діловодства Національного банку Віктора Носулька, головною перевагою Правил є те, що усі документи тимчасового терміну зберігання можуть офіційно зберігатися лише в електронному вигляді.

Відтепер Правила містять 13 розділів замість 19. Вони стали удвічі коротшими: завдяки систематизації та уніфікації статей, а також усуненню дубляжу та видаленню неактуальних видів документів – із 1296 статей старої версії Правил у прийнятому документі залишилося 600 статей.

Правила традиційно визначають:

  • організацію поповнення Національного архівного фонду відповідно до Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи»;
  • види документів, що створюються під час діяльності Нацбанку та банків України;
  • строки їх зберігання незалежно від виду носія, на якому вони складені (паперовий чи електронний).

Крім того, застосування нових Правил також сприятиме зменшенню витрат на формування та зберігання документів у Національному банку та банках України.

Новий документ, затверджений постановою Правління Нацбанку № 130 від 27.11.2018 р., набере чинності з 01.01.2019 р.