Новини

Подарунки від профспілки: нюанси оподаткування

06.12.2018 / 08:30

Відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати у розрахунку на місяць, встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Таким чином, подарунок, наданий профспілкою своїм членам, вартість якого не перевищує 25 відсотків мінімальної зарплати (у 2018 р. — 931 грн.) у місяць, не оподатковується. Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом, у цьому випадку профспілковою організацією, з використанням коефіцієнта за ставкою 18 %.

Статтею 164 Кодексу встановлено правила визначення суми податку у випадку, якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі.

Відповідно з п. 164.5 ст. 164 Кодексу під час нарахування доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим  Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 - Сп), де:

К — коефіцієнт; Сп — ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Головне управління ДФС у Харківській області