Новини

Оплата за рахунок бюджетних коштів: на яку дату постачальник має визначати ПДВ-зобов’язання?

13.12.2018 / 09:30

У разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів датою виникнення податкових зобов’язань є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом (п. 187.7 ст. 187 ПКУ).

Пунктом 1.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333, передбачено, що видатки одержувачів бюджетних коштів здійснюються, зокрема, за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Отже, в разі отримання постачальником оплати за поставлені товари/послуги, безпосередньо за рахунок бюджетних коштів, зокрема з відповідного рахунку в органах Державного казначейства за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2610, дата виникнення податкових зобов'язань з ПДВ має визначатися відповідно до п. 187.7 ст. 187  ПКУ.

Якщо ж отримувач бюджетних коштів розраховується з постачальником товарів/послуг за рахунок таких отриманих бюджетних коштів, то податкові зобов'язання з ПДВ у постачальника товарів/послуг виникатимуть відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПКУ, тобто за правилом першої події.

/ІПК від 05.12.2018 р. № 5107/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42