Новини

З нового року пошкоджені банкноти можна здати і до уповноважених банків

13.12.2018 / 13:00

Значно зношені банкноти гривні від фізичних та юридичних осіб у регіонах, де відсутні підрозділи Нацбанку, прийматимуть уповноважені банки, які мають повноваження на зберігання запасів готівки Нацбанку.

Йдеться про значно пошкоджені банкноти, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожеж, повеней, забруднення хімікатами тощо.

Уповноважені банки не обстежуватимуть такі банкноти. Вони пакуватимуть їх з максимальним збереженням цілісності та передаватимуть до Нацбанку як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження.

Відповідне зобов’язання уповноваженим банкам містить постанова Правління Нацбанку від 03.12.2018 р. № 134 «Про затвердження Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України».

Нагадаємо, що раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Нацбанку.

Статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки Нацбанку, мають три банки — Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль.

Зазначена постанова набирає чинності з 02.01.2019 р.