Новини

Ліквідуємо основні засоби: в яких випадках не нараховується ПДВ?

14.12.2018 / 15:30
Ліквідуємо основні засоби: в яких випадках не нараховується ПДВ?

У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника ПДВ, така ліквідація для цілей оподаткування ПДВ розглядається як постачання таких основних засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Отже, самостійне рішення платника ПДВ щодо ліквідації основних засобів прирівнюється до операцій з постачання, які є об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20%. База оподаткування визначається за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Ця норма не поширюється на випадки, коли основні засоби ліквідуються у зв’язку з їх знищенням (зруйнуванням) внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних засобів, що підтверджується відповідно до законодавства, або коли платник податку подає до контролюючого органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.

Отже, у випадку ліквідації основних засобів у зв’язку з їх розібранням або перетворенням, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням, податкові зобов’язання не нараховуються у разі подання фіскальному органу:

При цьому документ, наданий до фіскального органу, має підтверджувати факт знищення, розібрання або перетворення основних засобів в інший спосіб, внаслідок чого він не може використовуватися за первісним призначенням.

Перелік можливих підтверджуючих документів визначено в Узагальнюючій податковій консультації з деяких питань оподаткування податком на додану вартість, затвердженій наказом Мінфіну України від 03.08.2018 р. №  673.

Зазначена норма передбачена п. 189.9 ст. 189 Податкового кодексу.

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42