Новини

До Верховної Ради буде внесено законопроект про фіндопомогу на відкриття бізнесу для малозабезпечених

17.12.2018 / 11:40

Міністр соціальної політики України Андрій Рева запевнив, що  законопроект про нову систему допомоги на започаткування власної справи буде внесено до Верховної Ради.

Законопроект розроблено на основі досвіду пілотного проекту Мінсоцполітики за підтримки Світового банку «Рука допомоги». Проект більше року діє в трьох областях (Львівській, Харківській та Полтавській) та в окремих територіальних громадах Донецької, Житомирської та Чернігівської областей. Він передбачає допомогу у працевлаштуванні та започаткуванні власної справи для членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

«Ми бачимо, що досвід пілотного проекту «Рука допомоги» довів свою спроможність та ефективність. Очевидно, що настав час його поширити на всю країну. Тому ми розробили відповідний законопроект, який будемо подавати до Верховної Ради незважаючи на передвиборчу лихоманку. Я переконаний, що такий законопроект має всі шанси бути ухваленим», — запевнив міністр.

Проект відрізняється від попередніх тим, що не передбачає надання «живих» коштів. «Головне, що ми зробили — це відійшли від практики надання безповоротної фінансової допомоги підприємцям. Ідея полягала в тому, щоб людина написала бізнес-план, а ми могли б придбати необхідне устаткування та матеріали, допомагали в період становлення. Це та сама ідея, яка реалізована в інших країнах у вигляді бізнес-інкубаторів», — пояснив Андрій Рева.

Станом на 01.12.2018 р. 243 людини в пілотних регіонах захистили бізнес-плани, 213 із них уже отримали фіндопомогу, ще 30 на допомогу очікують найближчим часом. З них 115 — у Львівській області.

Координатор пілотного проекту «Рука допомоги» Інна Шинкаренко вказала на додаткову перевагу такого підходу — це детінізація бізнесу. «Одним із побічних ефектів проекту, на який ми спочатку і не розраховували, стала легалізація деяких підприємців, які побачили перспективу розширення свого бізнесу за допомогою проекту. Дехто вважає таке питання дискусійним, але, на мою думку, це теж велика перемога, адже держава отримує нових платників податків, нові легальні робочі місця, поновлює довіру людей до себе», — розповіла вона.