Новини

Законопроект, спрямований на вирішення питань збору ЄСВ, буде доопрацьовано

18.12.2018 / 10:00

13 грудня на нараді за участі Першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергія Капліна, обговорено урядові ініціативи щодо удосконалення механізму нарахування ЄСВ, запровадження регресивної шкали сплат ЄСВ, визначення адміністративної та кримінальної відповідальності, а також встановлення обмежень за порушення порядку сплати або несплату ЄСВ.

Сергій Каплін підтримав ініціативу Уряду щодо повернення ПФУ від ДФС функції з адміністрування ЄСВ, контролю за нарахуванням та стягненням ЄСВ, здійснення контролюючих перевірок тощо та акцентував на необхідності встановлення більш жорстких санкцій до порушників законодавства.

Заступник Міністра соціальної політики Микола Шамбір повідомив, що Міністерством доопрацьовується законопроект, спрямований на вирішення питань збору ЄСВ, легалізації заробітної плати, ліквідації механізмів ухилення від сплати ЄСВ, які є актуальними, оскільки з цих надходжень сплачуються пенсії та інші соціальні виплати.

Голова правління ПФУ Євгеній Капінус також підтримав необхідність розмежування податків і внесків на соціальне страхування та звернув увагу на те, що «сьогодні на 10 працівників припадає 11 пенсіонерів. Якщо не буде сплати ЄСВ, то говорити про майбутню щорічну індексацію пенсій буде вкрай важко».

В ході наради учасники наголосили на необхідності відновлення соціального діалогу між профспілками та роботодавцями, без якого неможливо вирішення проблем у сфері соціального страхування і сплати ЄСВ. Також був розглянутий міжнародний досвід збору соціальних внесків на прикладі деяких європейських країн.

Сергій Каплін, підсумовуючи обговорення, запропонував учасникам наради надати свої пропозиції щодо вирішення порушених питань для продовження обговорення шляхів їх врегулювання.