Новини

Безоплатна передача обладнання для надання послуг з мерчендайзингу: що з ПДВ?

18.12.2018 / 16:30

Ситуація. На виконання договору щодо надання послуг з мерчендайзингу, який укладений Товариством з Замовником таких послуг, Товариство укладає угоди щодо надання маркетингових послуг з із третіми особами — безпосередніми виконавцями цих послуг із безоплатним наданням у тимчасове користування відповідного обладнання без переходу права власності на нього.Після закінчення терміну угод щодо надання маркетингових послуг виконавці зобов’язані повернути обладнання. Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції з безоплатної передачі обладнання для надання послуг з мерчендайзингу?

З цього приводу ДФС України зазначила, що операція із безоплатного надання у тимчасове користування обладнання без переходу права власності на нього підпадає під дію ст. 827 ЦКУ, тобто визначається як операція за договором позички.

Таким чином, операція з безоплатної передачі обладнання для надання маркетингових послуг у строкове користування без переходу права власності на них (договір позички) не є об’єктом оподаткування у розумінні п. 185.1 ст. 185 ПКУ, оскільки така операція не відповідає визначенню операцій з постачання товарів/послуг, наданому підпунктами 14.1.185 та 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Водночас операція платника податку з надання позички, в тому числі на безоплатній основі, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20 % виходячи з бази оподаткування визначеної відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ.

/ІПК від 07.12.2018 р. № 5162/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42