Новини

Відрахування частки чистого прибутку до держбюджету пропонують зменшити

20.12.2018 / 14:30

Мінекономрозвитку пропонує зменшити норму відрахування до бюджету частки чистого прибутку держпідприємств з 75 % до 50 %. Таку думку висловив у рамках підсумкової прес-конференції Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

«Чинні норми щодо сплати держкомпаніями, зокрема, 75 % чистого прибутку до бюджету, м’яко кажучи, не сприяють ефективності функціонування цих компаній, адже фактично не лишають їм вільних коштів для реінвестування. Ми пропонуємо зменшити цей відсоток хоча б до 50 %. Так само до 50 % ми пропонуємо зменшити частку сплати дивідендів державними акціонерними товариствами», — зазначив Степан Кубів.

Як відомо, починаючи з 2015 року, державні компанії зобов’язані сплачувати частину власного прибутку в розмірі 75% до державного бюджету.

«У 2018 році станом на сьогодні (20 грудня — ред.) державні підприємства сплатили понад 31 млрд грн дивідендів та відрахували 7,5 млрд частини їхнього чистого прибутку. При цьому зношеність основних засобів держпідприємств складає близько 73 %. Якщо не оновлювати виробничі потужності, то економіка України, а саме промисловість й інноваційний сектор, суттєво втратить у власній конкурентоспроможності. Державні підприємства повинні мати кошти на модернізацію, і отриманий ними чистий прибуток вони перш за все повинні вкладати у власний розвиток та розширення ринків для своєї продукції», — відзначив Перший віце-прем’єр міністр.