Новини

Пеня: особливості нарахування

27.12.2018 / 16:30

При нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податку або податковим агентом, нарахування пені розпочинається після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Пеня нараховується за кожний календарний день прострочення у сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки НБУ, чинної на кожний такий день.

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

У разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена ст. 129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесено протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного Кодексом.

Водночас якщо зміни до податкової звітності здійснюються після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання за звітний період, за який виправляється помилка, то пеня нараховується за весь період заниження (починаючи з наступного дня за граничним терміном сплати податкових зобов’язань та підлягає сплаті до подання уточнюючого розрахунку).

Зазначена норма передбачена пп. 129.1.3, 129.3.1, п. 129.4, п. 129.9 ст. 129 ПКУ.

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42