Новини

Розширено перелік даних, які мають оприлюднювати банки

28.12.2018 / 13:40

Нацбанк продовжує роботу над підвищенням прозорості банківської системи для вкладників та інвесторів і для цього розширює перелік даних, що публікуються банками та Нацбанком та відображають  стан діяльності банківської системи.

Незабаром Нацбанк на сторінці офіційного інтернет-представництва та банки на власних веб-сайтах почнуть оприлюднювати щомісяця дані про:

  • стан виконання банками нового нормативу LCR;
  • розмір кредитного ризику за класами боржників банку;
  • розподіл кредитів, в тому числі непрацюючих, у розрізі видів економічної діяльності позичальників;
  • розподіл вкладів фізичних осіб у розрізі суми вкладів та кількості вкладників в іноземній та національній валюті та суму можливого відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб;

Ці дані будуть публікуватися за звітний місяць — до 30 числа кожного місяця, наступного за звітним, за січень — до 28 лютого, за грудень — до 01 лютого наступного року.

Також Нацбанк і банки почнуть щороку публікувати результати оцінки стійкості банків і банківської системи України:

  • інформацію про суму регулятивного та основного капіталу, значення нормативів достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та основного капіталу (Н3):
  • за даними банку за звітний рік;
  • за результатами оцінки якості активів та прийнятності забезпечення за кредитними операціями банку;
  • за кожен прогнозний рік за макроекономічними сценаріями визначеними для банків, за якими оцінка стійкості здійснюється за трьома етапами;
  • суму потреби (нестачі) в капіталі або необхідний рівень достатності капіталу за результатами оцінки стійкості.

Інформація за результатами оцінки стійкості публікується наприкінці року: банками до 28 грудня, Нацбанком — до 31 грудня.

Інформація буде доступна на сайті Нацбанку, у розділі «Статистика — показники банківської системи».

Ці кроки затверджено Постановою Правління №157 від 27.12.2018 р. «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 15 лютого 2018 року № 11». Вони набирають чинності 01.01.2019 р., окрім тих, що стосуються результатів оцінки стійкості, які набрали чинності 27.12.2018 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42