Новини

Контроль за ввезенням сировини для переробки здійснюватиметься за спрощеним порядком

28.12.2018 / 14:20

З метою покращення умов ведення бізнесу в Україні Нацбанк розширив перелік типів митних декларацій, що використовуються банками для зняття імпортних операцій резидентів з контролю. Йдеться, зокрема, про імпортні операції суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при ввезенні товарів, які перероблюватимуться і забезпечуватимуть створення доданої вартості в Україні.

Банки зніматимуть такі операції з контролю після отримання відповідної інформації в реєстрі митних декларацій  типу ІМ-51 («Переробка на митній території»). Таке рішення прийнято Нацбанком після отримання численних звернень бізнесу та проведення консультацій за участі Мінфіну та ДФС України.

Через можливі на першому етапі факти несвоєчасного внесення відповідної інформації до реєстру митних декларацій після набрання чинності рішення Нацбанку такі операції можна буде зняти з контролю також і на підставі повідомлення митного органу із засвідченою копією митної декларації.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління Нацбанку №158 від 27.12.2018 р. «Про внесення змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями». 

Інструкція про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями діятиме до набуття чинності Законом України «Про валюту і валютні операції», тобто до 07.02.2019 р. Водночас зазначені спрощення продовжать свою дію разом з набранням чинності нормативно-правовими актами Нацбанку, які сформують нову ліберальну систему валютного регулювання.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42