Новини

Безоплатно передали за договором позики одне майно, а повернули інше: що з ПДВ?

29.12.2018 / 09:00

Відповідно до пп. «а» п. 185.1 ст. 185 та пп. 14.1.191 ст. 14 ПКУ безоплатна передача майна на підставі договору позики, що визначається як постачання, підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.

У разі якщо при здійсненні позикодавцем операції з передачі матеріалів на умовах договору позики право власності на такі матеріали переходить позичальникові, а позичальником повертаються позикодавцю не безпосередньо ті самі матеріали, попередньо придбані у нього і набуті у власність, а інші матеріали (зокрема, які відповідають аналогічним критеріям: кількості (об’єму), якості та характеристикам), то така операція розглядається як окрема операція з постачання матеріалів, за якою особа, ще повертає такі матеріали, зобов’язана нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

/ІПК від 14.12.2018 р. № 5245/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

 

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42