Новини

Товари від нерезидента за договором комісії: які витрати комісіонеру включати до бази оподаткування ПДВ?

29.12.2018 / 11:00

Якщо згідно з договором комісії комісіонер за рахунок комітента придбаває у нерезидента товари та при їх розмитненні здійснює сплату ПДВ до бюджету, то право на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту має лише власник таких товарів — комітент на підставі митної декларації, в якій він має бути вказаний як одержувач (власник) товару.

Суми ПДВ, сплату яких до бюджету здійснив комісіонер за рахунок комітента, враховуються для комітента при обрахунку показників формули, визначеної п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ, відповідно до якої розраховується сума ПДВ, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.

При передачі комісіонером комітенту товарів, що були ввезені на митну територію України в межах договору комісії, податкові зобов’язання у комісіонера на вартість таких товарів не виникають.

Податкові зобов’язання щодо комісійної винагороди у комісіонера відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПКУ виникають у загальному порядку за правилом першої події: або за датою отримання винагороди від комітента, або за датою підписання акта наданих послуг.

При цьому база оподаткування за операцією з постачання послуг комісіонером визначається відповідно до вимог п. 188.1 ст. 188 ПКУ. Зокрема, до бази оподаткування включаються всі витрати комісіонера, здійснені ним у межах виконання договору комісії (у тому числі витрати на сплату митних платежів і зборів при ввезенні товару на митну територію України), які фактично є витратами по забезпеченню виконання складових частин загального обсягу послуги, що надається в межах договору комісії, та не включаються суми ПДВ, сплачені таким комісіонером від імені комітента при ввезенні на митну територію України товарів, що є предметом договору комісії.

На дату виникнення податкових зобов'язань за операцією з постачання послуг в межах договору комісії комісіонер відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ зобов'язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна для комітента є підставою для включення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту.

/ІПК від 14.12.2018 р. № 5241/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42