Новини

Середньострокове бюджетне планування втілюється Мінфіном

10.01.2019 / 14:30

На засіданні Уряду міністр фінансів Оксана Маркарова представила новації бюджетного процесу, які набули чинності після підписання Президентом України 8 січня Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (про правову основу для впровадження середньострокового бюджетного планування)».

У своєму виступі Оксана Маркарова назвала перехід на середньострокове бюджетне планування головною бюджетною реформою країни.

Основні новації — узгодження стратегічного і бюджетного планування, запровадження нової Бюджетної декларації, яка по факту стає головним документом бюджетного процесу, новий бюджетний календар і розширення бюджетних правил.

Зміст Бюджетної декларації суттєво міняється. На додаток до незмінних вимог — дефіцит, державний борг, темпи зростання ВВП — з’являються нові. Це загальні граничні показники видатків на три роки, це граничні показники видатків для кожного з головних розпорядників, це цілі державної політики у відповідній сфері, це оцінка фіскальних ризиків і проведення оглядів видатків.

«Ми розраховуємо на затвердження Бюджетної декларації парламентом до 15 липня, щоб мати на наступні три роки чіткі показники і вчасно — до 15 вересня — подати проект Державного бюджету», — зазначила міністр.