Новини

Первинні документи для суб’єктів авіапаливозабезпечення

14.01.2019 / 10:30

Перелік суб’єктів, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданого уповноваженим органом з питань цивільної авіації, розміщено на офіційному веб-сайті Державної авіаційної служби України за адресою: https://avia.gov.ua/perelik-sub-yektiv-gospodaryuvannya-yaki-zdijsnyuyut-aviapalivozabezpechennya/.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданого уповноваженим органом з питань цивільної авіації (далі — суб’єкти господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення), можуть здійснювати заправлення повітряних суден:

  • пальним, придбаним у інших суб’єктів господарювання; або
  • пальним, яке належить іншим суб’єктам господарювання, на підставі укладених з цими суб’єктами договорів про надання послуг з заправки повітряних суден.

Відповідно до п. 26 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, з 1 січня до 30 червня 2019 р. (включно), для підтвердження цільового використання та погашення податкових векселів, виданих виробниками та імпортерами бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів згідно з п. 229.8 ст. 229 ПКУ, такими виробниками та імпортерами мають бути подані контролюючому органу — векселедержателю копії первинних документів, які підтверджують здійснення реалізації або заправлення повітряних суден бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення.

Первинні документи повинні підтверджувати переміщення бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів по всьому ланцюгу його постачання від виробників або імпортерів до суб’єкта господарювання, якому здійснено заправлення. Це зокрема, але не виключно: видаткові накладні або акти приймання-передачі, залізничні або товарно-транспортні накладні, акти виконаних робіт, документи на заправлення повітряних суден (видатковий ордер, реєстр, карта, накладна тощо), зареєстровані акцизні накладні, складені на такі операції, також відповідні договори на реалізацію такого пального, на виконання послуг із заправлення повітряних суден.

При цьому у разі заправлення суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення, повітряних суден пальним, придбаним у інших суб’єктів господарювання, обов’язковим є договір на реалізацію пального суб’єктам, заправлення повітряних суден яких здійснено. У разі заправлення пальним, яке належить іншим суб’єктам господарювання, обов’язковим є договір надання послуг з заправлення повітряних суден.