Новини

Розмір плати за зберігання товару та ТЗ на складі митниці

17.01.2019 / 16:30

Строк зберігання товарів і транспортних засобів на складі митниці для обрахунку витрат обчислюється, починаючи з одинадцятого дня після оформлення відповідних документів про фактичне прийняття товарів і транспортних засобів на зберігання митним органом і до дня їх видачі зі складу власникам або уповноваженим особам.

Розміри відшкодувань за зберігання на складах товарів і транспортних засобів затверджено наказом Мінфіну від 15.06.2012 р. № 731.

№ з/п

Категорії товарів

Розмір плати в євро за добу

1

Товари в закритому сховищі (на складі):

 

за піддон (800 × 1 200 мм)

2,0

за кубічний метр (якщо товар зберігається не на піддонах)

1,0

2

Товари на відкритих майданчиках:

 

за піддон (800 × 1 200 мм)

1,0

за кубічний метр (якщо товар зберігається не на піддонах)

0,5

3

Транспортні засоби, за одиницю:

 

мотоцикли, моторолери, мотонарти та інші мототранспортні засоби

5,0

Легкові автомобілі, мікроавтобуси (максимальна вага яких не перевищує 3 500 кг і кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує восьми)

10,0

Вантажні автомобілі, автобуси (дозволена максимальна вага яких перевищує 3 500 кг та/або які мають більше восьми місць для сидіння, крім сидіння водія)

22,0

інші (за квадратний метр займаної площі)

1,0

Варто зазначити, що товари, які протягом 30 днів з дня доставлення їх у митницю призначення не поміщено у митний режим або не розміщено на складі тимчасового зберігання чи складі органу доходів і зборів, набувають статусу таких, що зберігаються на складі органу доходів і зборів.

Водночас товари, граничний строк перебування яких під митним контролем на території зони митного контролю закінчився, передаються для зберігання на склад органу доходів і зборів.

Товари, транспортні засоби комерційного призначення можуть зберігатися на складах органів доходів і зборів протягом 90 днів.

Однак товари, транспортні засоби комерційного призначення, що зберігаються на складах органів доходів і зборів, за якими власник або уповноважена ним особа не звернулися до закінчення строків зберігання підлягають реалізації, а у випадках, передбачених законодавством, — безоплатній передачі у володіння і користування або переробці, утилізації чи знищенню.

Товари, що зберігаються на складах органів доходів і зборів під митним контролем, можуть бути видані їх власникам або уповноваженим ними особам, а також особам, до яких протягом строку зберігання перейшло право власності на ці товари або право володіння ними, лише після митного оформлення зазначених товарів, відшкодування витрат органів доходів і зборів на їх зберігання та сплати відповідних митних платежів.

За матеріалами ДФС у Закарпатській області