Новини

До 21 січня звіт по коштах Фонду соцстраху подається востаннє

18.01.2019 / 13:50

Звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, за формою Ф4-ФСС з ТВП за підсумками 2018 р. страхувальники мають подати до 21.01.2019 р. Відповідно до рішення правління Фонду соціального страхування України від 12.12.2018 № 28 зазначену звітність скасовано з 2019 р.

«Зведений звіт за 2018 рік з використання коштів Фонду роботодавці подадуть востаннє. З 2019 р. цю форму звітності повністю замінять альтернативні, спрощені і прозорі інструменти. З 1 жовтня минулого року страхувальники подають до Фонду повідомлення про виплату коштів своїм працівникам за фактом перерахування їм допомог від Фонду соціального страхування України, а форма заяви-розрахунку для отримання матеріального забезпечення розширена додатковими відомостями. Ці документи дають змогу контролювати обіг страхових коштів і, водночас, суттєво скорочують час і кошти, які витрачають роботодавці на формування звітності», — зазначив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

Зазначимо, з 1 жовтня страхувальникам надано можливість подачі заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису. Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою роботодавці подають упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.