Новини

Як заповнити РК при виправленні обсягу постачання у зведеній ПН, складеної у зв’язку з частковим використанням придбаних товарів/послуг у неоподатковуваних операціях?

21.01.2019 / 08:50
Як заповнити РК при виправленні обсягу постачання у зведеній ПН, складеної у зв’язку з частковим використанням придбаних товарів/послуг у неоподатковуваних операціях?

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН зведеної податкової накладної, складеної на виконання вимог п. 199.1 ст. 199 ПКУ, платник податку виявив помилку у такій накладній, він може скласти розрахунок коригування, в якому зі знаком «–» в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначити показники щодо товарів/послуг, які виправляються. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку зазначається номер за порядком рядка зведеної податкової накладної, що коригується.

Другим рядком розрахунку коригування до такої накладної платник податку зазначає виправлені показники обсягу товарів/послуг. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування зазначається новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в зведеній податковій накладній, що коригується.

У графі 2.1 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування 202 (коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ).

Рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком «–», та новому рядку з виправленими показниками, що його замінює, присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування.

У графі 3 «Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених з метою нарахування податкових зобов’язань згідно з п. 199.1 ст. 199 ПКУ, відповідно до яких проводиться коригування. При цьому кожна така податкова накладна зазначається в окремому рядку.

При складанні розрахунку коригування до зведеної податкової накладної обов’язковим є наявність в ньому відміток аналогічних в податковій накладній, яку він коригує, а саме у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначається відповідний тип причини, зазначений у податковій накладній (04, 08, 09,10, 13).

У розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 р. до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018 р., у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «Х», яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки (позначка «Х» не проставляється). 

У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018 р., код ознаки, що вказується у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який зазначено у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування. 

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42