Новини

Підписано Угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем

22.01.2019 / 09:20

21.01.2019 р. Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав Угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

«Угода про вільну торгівлю Україна — Ізраїль» — це нові кращі можливості для українських експортерів. З моменту набрання чинності Угодою будуть скасовані ввізні мита для близько 80 % українських промислових товарів. Також завдяки скасуванню близько 70 % ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію стане можливим високотехнологічний інвестиційний імпорт. Це сприятиме модернізації промислового виробництва в Україні та збільшить додану вартість виробленої в Україні продукції», — підкреслив Степан Кубів.

Степан Кубів зазначив, що Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дає змогу зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю.

«З 1 січня цього року Україна набула членства в Пан-Євро-Мед, що дає змогу нам створити трикутник вільної торгівлі ЄС — Україна — Ізраїль. Це означає, що українські виробники зможуть імпортувати сировину та матеріали з Ізраїлю, переробляти їх в Україні та експортувати з пільговою ставкою мита до ЄС. Це створює додаткові стимули для розміщення виробництва з високою доданою вартістю саме в Україні. Для українців це означатиме нові робочі місця, гідну зарплату та кращі умови для життя», — пояснив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Степан Кубів додав, що Угода з Ізраїлем сприятиме збільшенню обсягу торгівлі та інвестиційної співпраці. Експорт українських товарів до Ізраїлю вже зростає. Якщо за підсумками 2016 р. Україна експортувала до Ізраїлю товарів на 488,5 млн дол., то в 2017 р. ця цифра становила вже 604,6 млн дол. За 11 місяців 2018 р. експорт до Ізраїлю перевищив 535 млн дол. При цьому імпорт ізраїльських товарів за 11 місяців 2018 р. становив лише 186 млн дол.

Крім того, станом на 01.10.2018 р. Ізраїль інвестував в економіку України 46,7  млн дол.

«Ми очікуємо зростання ізраїльських інвестицій у розвиток агропромислового комплексу, створення нових та модернізацію існуючих виробництв агропродукції, зокрема із застосуванням новітніх технологій та ІТ, а також збільшення високотехнологічних виробництв в інших галузях української економіки», —  підкреслив Степан Кубів.