Новини

Стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок»

23.01.2019 / 10:30
Стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок»

З 23 січня стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок». Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам.

Як повідомив в.о. директора Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Андрій Войцещук, на сьогодні нормативно визначено новий порядок перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, на центральному рівні. Це — новий етап у спрощенні митних процедур, над яким в ДФС довго працювали. Вжито низку заходів нормативно-правового характеру, розроблено принципово нове, сучасне програмне забезпечення для здійснення прямих комунікацій між ДФС та Казначейством, як у процесі обліку надходження коштів від підприємств, так і в процесі переведення коштів до Держбюджету.

Також Департаментом інформаційних технологій ДФС розроблено новий модуль автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» з адміністрування митних платежів на центральному рівні. Цей модуль побудовано на нових сучасних ІТ-технологіях та направлений на піднесення процедури адміністрування митних платежів на принципово новий, інноваційний рівень.

Запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці — особовому рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.

Крім того, це дасть змогу оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця митного оформлення.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно: на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 р. — за рішенням підприємства; з 16 квітня 2019 р. — на постійній основі.

Пілотний проект здійснюватиметься у дві фази. Перша триватиме з 23 січня по 17 лютого 2019 р. і проводитиметься на базі Київської та Київської міської митниць. До участі в ній залучатимуться підприємства за їх згодою — за письмовим зверненням та у разі надходження коштів на «єдиний рахунок».

Друга фаза розпочнеться з 18.02.2019 р. та триватиме до 15.03.2019 р. Митне оформлення товарів вже здійснюватиметься будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про участь у пілоті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».

Як відзначив Андрій Войцещук, запровадження єдиного рахунку дасть змогу напрацювати практичний досвід митного оформлення товарів зі сплатою митних платежів через єдиний рахунок, удосконалити процедури адміністрування митних платежів на законодавчому рівні та підвищити рівень автоматизації справляння митних платежів.

Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, оперативно опрацьовуватимуться для їх вирішення та удосконалення системи.